פינות אוכל

פינות אוכל

כאשר דנים על פינות אוכל, יוקרתיות או לאו, צריך להבחין שהלב שלהן הוא השולחן. את השולחן יש לבחור על פי הסגנון המועדף, מסגרת התקציב, והתאמה לשאר חדרי הבית. כדאי שלא להיסחף עם טרנדים, מטבעם הם באים וחולפים. מכיוון שפינת אוכל צריכה לשרת אתכם מינימום חמש או שש שנים, מה שכיום טרנדי, לא בהכרח יהיה כזה עוד שנה. סביר להניח שבתום שנה מהרכישה תסתכלו על פינת האוכל, ולא תצליחו להבין מה עבר לכם בראש בעת קנייתה. ובמאמר זה ננסה להתמקד בדברים החשובים באמת, בטרם בחירת פינת האוכל.

האם יש משמעות אמתית של צורות של פינות אוכל?

כיום, ניתן למצוא פינות אוכל עם מנעד רחב של צורות, כגון – עגולות, מרובעות או גם אליפסות. לא קיימת פה משמעות של החלטה נכונה או לא נכונה, יש רק להיערך לקראתה כראוי. ולמה התכוון המשורר בדבריו? ובכן, במידה ותבחרו בפינת אוכל בצורת אליפסה או מלבן, כי אז תהיה זאת בחירה מושכלת, כאשר הכול נמצא בסמוך זה לזה. או לחלופין, במידה ותבחרו בפינות אוכל עגולות או מרובעות, הן עשויות להתאים בצורה אופטימלית למקום, באופן כזה שיהיה באפשרותכם לייצר חוויה של אכילה אינטימית, מכיוון שכל היושבים בה יהיו במרחקים זהים אחד לשני. כמו כן, צורות אלו מוסיפות את המגע של אלגנטיות לפינת האוכל.

איך תבחרו באופן מושכל פינות אוכל?

באם אתם עומדים לפני רכישה של פינות אוכל, עליכם לשקול את האלמנטים של כמות בני האדם שישבו בנינוחות מסביב לה, ואף בממדי המקום. על מנת לאפשר ליושבים מסביב לשולחן פינת האוכל מקום מספיק, ישיבה וקימה נוחה, מומלץ שיהיה רווח של מטר עד מטר וחצי בין הקירות שמסביב לפינת האוכל לבין השולחן המרכזי שבה. כמו כן, הגודל הנכון של שולחן מלבני, שמאפשר לשישה בני אדם לשבת בנוח, הוא מינימום עשרה מטרים. במידה ופינת האוכל שלכם ממוקמת בחלל ארוך או צר, כי אז כדאי לכם להציב בה שולחן אוכל ארוך. מאידך, במידה וחלל פינת האוכל רחב או עגול, כי אז יש למקם בו שולחן מלבני, לדוגמה.